Pitanja našim doktorima mogu postaviti samo prijavljeni članovi Ordinacije.

Prijavi se. Nemaš korisnički račun? Učlani se.

Vi pitate, naši liječnici odgovaraju!
Psihološki problemi

Smanjena seksualna želja

Objavljeno: 03.11.2010.
U zadnje 2, 3 godine nemam nikakvu ali baš nikakvu potrebu ni želju za seksom, što mi stvara veliki problem. Imam troje djece i muža koji ima sve manje razumijevanja i misli da ga ne volim, što nije istina. Pijem već 8 mjeseci seroxat, znam da je to jedna od nuspojava ali moj problem traje puno duže. Ne mogu zamisliti da me bilo tko dira, imamo odnose jednom mjesečno a nekada ni toliko i to se moram prisiliti nakon čega se osjećam odvratno i jadno. Molim vas recite mi bilo što kako si pomoći. Pokušala sam razgovarati sa psihijatricom i ginekologinjom ali nisam dobila nikakav odgovor. Osjećam se krivom jer imam dobrog muža i nije to zaslužio, a i bojim se da zbog toga ne uništim brak. Hvala na odgovoru.
Smješteno u Psihološki problemi

Draga gospođo,
zanima me zbog čega uzimate Seroxat jer mi je taj podatak potreban za davanje potpunog odgovora. Naime, IPPS antidepresivi, gdje spada i Seroxat, imaju smanjenje seksualne želje kao nuspojavu koja je vrlo česta i vrlo izražena. Moglo bi Vam se pomoći tako da se promijeni antidepresiv i umjesto Seroxata uvede bupropion-Wellbutrin koji ne umanjuje libido, već ga povećava. Međutim, Vaš problem nije izazvan Seroxatom jer je postojao i prije i ima veze s Vašim osobnim iskustvima i strukturom i za to je nužna sustavna psihoterapija (bar jednom tjedno) kroz dulje vrijeme.

Slična pitanja